fbpx

Mājas trenažieri – kā ierīkot savu sportošanas vietu garažā vai istabā?

Published by Samanta on

mājas trenažieri

Treniņš mājās var būt izdevīgāks un ērtāks nekā regulāra sporta zāles abonements, taču ir arī daudz grūtāk saglabāt motivāciju, ja jums nav kur iet un nav ko izmantot. Ja rūpīgi plānojat un veicat izpēti, jūs varat iegūt labāko no abām pasaulēm — personīgā trenažieru zāle ļaus paliek pie jūsu mājas ērtībām par mazāku naudu un mazāk problēmu, nekā jūs jebkad esat iedomājies. iespējams. Šeit ir mūsu visaptverošais kontrolsaraksts ar visu nepieciešamo, lai ierīkotu sev vietu, kur atradīsies mājas trenažieri!

Mājas/garāžas sporta zāles pamati

Pirmā lieta, kas jums jānoskaidro, ir jūsu mājas sporta zālei nepieciešamais aprīkojums. Iestatiet budžetu un obligāto lietu sarakstu, lai pārliecinātos, ka iegādājaties kvalitatīvas preces, kas ilgs. Iegādājieties gan kardio, gan spēka treniņu aprīkojumu, taču atcerieties, ka nevajag visu uzreiz. Varat sākt tikai ar vienu svaru soliņu vai dažām hantelēm un būvēt no turienes. Galvenais ir sākt darbu un, kad iespējams, atvieglot treniņu mājās. Jūs pat varētu izveidot Amazon vai Ebay vēlmju sarakstu, kurā ir iekļauti jūsu turpmākie pirkumi, lai varētu tiem visiem vienuviet sekot līdzi. Kādi trenažieri mājām derēs?

1. Mājas vingrošanas sols

Īpaša vingrošanas sola izmantošana var būt noderīga, it īpaši, ja vēlaties mērķēt uz noteiktām muskuļu grupām. Noteikta vieta atspiešanās un peldēšanas veikšanai var būt motivējošāka nekā to veikšana no dīvāna. Šis Body-Solid Pro Club FID sols jums izmaksās aptuveni 150 USD un spēj noturēt līdz 1000 mārciņām. Mājas trenažieru labākā daļa ir tā, ka tā ir daudzfunkcionāla — varat to izmantot pievilkšanās, sēdus vai pat roku saritināšanai. Atkarībā no tā, kas jums ir pieejams jūsu garāžā vai pagrabā, regulējams hanteles statīvs varētu būt noderīgs arī, lai mērķētu uz noteiktām muskuļu grupām dažādos leņķos bez īpašiem instrumentiem.

2. Stieņa komplekti

Lai sāktu, jums būs nepieciešams stieņa komplekts, kas ir stieņu un svaru kombinācija. Stieņi ir izgatavoti no dzelzs vai tērauda; svars parasti ir 2,5 mārciņas. Summa, ar kuru sāciet, būs atkarīga no jūsu fitnesa mērķiem un pieredzes līmeņa — jo pieredzējušāks esat, jo lielāks svara pieaugums jums jāizmanto. Stieņu komplektu cenas ir ļoti dažādas atkarībā no zīmola un kvalitātes. Ja varat to atļauties, dodieties uz kvalitāti; pastāv liela atšķirība starp lētajiem stieņiem un tiem, kas ir izstrādāti, lai kalpotu desmitiem gadu, neradot nodilumu.

3. Hanteles komplekti

Hanteles, bez šaubām, ir viens no mūsu visvairāk ieteiktajiem mājas garāžas sporta zāles aprīkojuma elementiem. Pirmkārt, tie ir neticami daudzpusīgi — varat tos izmantot arī ķermeņa augšdaļas pacelšanai un ķermeņa apakšdaļas vingrinājumiem. Turklāt, tā kā jūs varat pielāgot to svaru (un pievienot vairāk), ar tiem ir viegli attīstīties, mainoties jūsu fitnesa līmenim. Labs komplekts sāksies no aptuveni 75 USD; satveriet svarus ar 5 mārciņu soli no turienes, lai atvieglotu to uzkrāšanos laika gaitā.

4. Spēka statīvi/beņķi

No visām jūsu aprīkojuma vajadzībām Power Racks ir viens no vissvarīgākajiem. Power Racks kalpo vairākiem mērķiem: tie nodrošina jums vietu, kur uzglabāt svarus, ļauj veikt pietupienus un ļauj veikt spiedienu uz guļus. Pilns statīvs ir lieliski piemērots jebkuram mājas sporta zāles entuziastam. Ja jums nav pietiekami daudz vietas pilna izmēra plauktam vai ja sākotnēji šķiet, ka ir pārāk daudz spēka plaukta, daudzi fitnesa aprīkojuma veikali piedāvā pietupienus, kas ir pietiekami mazi, lai ietilptu lielākajā daļā garāžu.

5. Skrejceliņi, eliptiskie trenažieri un krosa trenažieri

Lai iegūtu lielisku treniņu, jums nav jātērē daudz naudas par skrejceliņiem, elipsēm un kross trenažieriem. Jums vienkārši nepieciešams kaut kas izturīgs, daudzpusīgs un uzticams. Lielākajai daļai cilvēku skrejceļš, iespējams, ir jūsu labākā izvēle. Tas ir lieliski piemērots gan skriešanai, gan staigāšanai vai skriešanai ar dažādu ātrumu, slīpumiem un citām iespējām. Lielākajai daļai ir arī iebūvēti ventilatori, lai saglabātu vēsumu vingrošanas laikā. Kvalitatīvam skrejceliņam jābūt izturīgam, bet ne pārāk apjomīgam; tas nedrīkst aizņemt vairāk par vienu kvadrātpēdu grīdas platības un nedrīkst svērt vairāk par 100 mārciņām.

6. Kardio trenažieri (stacionārie un guļamie velosipēdi)

Sirds un asinsvadu trenažieri ir lieliski piemēroti kaloriju dedzināšanai, tauku izmešanai un sirds, elpošanas un asinsrites sistēmu attīstībai. Daudzi no šiem kardio trenažieriem ir aprīkoti ar datoru monitoriem, kas seko jūsu tempam, attālumam, sadedzinātajām kalorijām un citai statistikai. Ja vēlaties zaudēt svaru, bet arī vēlaties kļūt fiziski labāk sagatavoti, mājas trenažieru zālē ir ieteicams uzstādīt vismaz vienu kardio trenažieri. Stacionārie velosipēdi vai guļus velosipēdi palīdzēs veidot izturību; skrejceliņi var palīdzēt attīstīt ātrumu; savukārt elipsveida trenažieri koncentrējas uz spēka palielināšanu, strādājot ar sēžamvietām un kājām.

7. Brīvie svari (hanteles, kettlebells)

Mājās veidojot savu sporta zāli, neaizmirstiet iekļaut dažus dažādus hanteles komplektus. Hanteles ir lētas, kompaktas un viegli uzglabājamas. Ja problēma ir vieta, apsveriet iespēju tos iegādāties pa pāriem, nevis pilnus komplektus — tie maksā mazāk un aizņem daudz mazāk vietas. Plkst

 • Leduskritumi. Kur tos var apskatīt Latvijā?

  TravelTime.lv: Arvien populārāki kļūst pārgājieni gar skaistākajām sniega un ledus skulptūrām. Šī unikālā mākslas forma piesaista labākos māksliniekus. Savukārt daba var radīt vienas no skaistākajām ledus … Raksts: Leduskritumi. Kur tos var apskatīt Latvijā? vispirms redzēts Travel Time.

 • Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas

  TravelTime.lv: Kur aizbraukt brīvdienās? Latvijā ir daudz skaistu apskates un atpūtas vietu. Ne tikai galvaspilsēta Rīga, bet arī citas pilsētas, piemēram, Sigulda, Ogre, Jūrmala un citas, … Raksts: Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas vispirms redzēts Travel Time.

 • Skaistie skati ekskursijas

  TravelTime.lv: Skaistie skati ekskursijas, kuras vienmēr paliks atmiņā. TRAVEL TIME piedāvā dažādas iespējas mūsu klientiem, kuri vēlas aktīvu atpūtu visdažādākajās pasaules vietās. Daži no viņiem ir … Raksts: Skaistie skati ekskursijas vispirms redzēts Travel Time.

 • Ceļojumi 2022

  TravelTime.lv: Ceļojumi 2022. gadā ir sagatavoti un pieejami no ceļojumu aģentūrām. Sekojošās aģentūras piedāvā ceļojumus jau šogad: Novatours Ceļojumu bode Tez tour Atlantic Antario Remirotravel Aviokases … Raksts: Ceļojumi 2022 vispirms redzēts Travel Time.

 • Pēdējā brīža ceļojumi

  TravelTime.lv: Pēdējā brīža ceļojmi šobrīd ir pieejami no ceļojumu aģentūrām: Novatours Ceļojumu bode Tez tour Atlantic Antario Remirotravel Aviokases u.c. Ceļojumu bode piedāvā: Ēģipte: Šarm el … Raksts: Pēdējā brīža ceļojumi vispirms redzēts Travel Time.

 • Terorisma draudi; 3 valstis, uz kurām nebūtu ieteicams ceļot

  TravelTime.lv: Ņemot vērā pēdējos mēnešos notikušos teroraktus Stambulā, Parīzē, kā arī Minhenē, Turcija, Francija un Vācija ir kļuvušas par valstīm, kuru apmeklēšana cilvēkiem būtu rūpīgi jāizvērtē. … Raksts: Terorisma draudi; 3 valstis, uz kurām nebūtu ieteicams ceļot vispirms redzēts Travel Time.

 • Takas rudenīgām pastaigām

  TravelTime.lv: Takas rudenīgām pastigām atradīsiert netikai ierastajā Siguldas pusē, bet arī citur vidzemē un arī Zemgalē. Iesakām apmeklēt kādu no mūsu apskatītajām takām, tās būs skaitas … Raksts: Takas rudenīgām pastaigām vispirms redzēts Travel Time.

 • Ko apskatīt Alūksnē?

  TravelTime.lv: Ir daudz pierādījumu par Alksnes vai Malienas Šveices bagāto pagātni. Un par tiem var uzzināt ne tikai muzejos, bet arī praktiski ik uz soļa, ejot … Raksts: Ko apskatīt Alūksnē? vispirms redzēts Travel Time.

 • Automašīnu noma

  TravelTime.lv: Tagad piedāvājumā arī automašīnu noma – mums ir ekskluzīvas partnerattiecības ar vienu no lielākajiem autonomas piedāvātājiem Eiropā. Līdz ar to mums ir iespēja atrast labākās iespējas … Raksts: Automašīnu noma vispirms redzēts Travel Time.

 • Lēti ceļojumi viss iekļauts

  TravelTime.lv: TRAVEL TIME ir pagodināti piedāvāt savu korporatīvo ceļojumu plānošanas programmu apskatu, pieejami arī lēti ceļojumi viss iekļauts. Šo gadu laikā esam jau ieguvuši  vairāku uzņēmumu … Raksts: Lēti ceļojumi viss iekļauts vispirms redzēts Travel Time.

 • Lavašs ar sieru – panēts olā (10 minūšu recepte)

  Lavašs ar sieru panēts olā – receptes ideja vakariņām vai pusdienām. Šī  recepte ir paredzēta vienai porcijai, tāpēc lielākam daudzumam var izmantot attiecīgi vairāk reizes produktu. Šis ēdiens noderēs kā atrās vakariņas, jo pagatavošanas laiks aizņem tikai ap 10 minūtēm. Sastāvdaļas 1 lavaša plāksne 100 g cietā siera Garšvielas pēc garšas 1 ola Pagatavošana Sieru sarīvē uz rupjās rīves. Lavašu sagriež 3 daļās, vidū liek sieru. Lavašu saloka aploksnes veidā. Pirms cepšanas lavašu panē sakultā olā. Pannā uzkarsē mazliet saulespuķu eļļas, lavašu cep 3 minūtes no katras puses. Lavašu ar sieru panētu olā pasniedz karstu. Lai labi garšo! The post Lavašs ar sieru – panēts olā (10 minūšu recepte) appeared first on Sīrups.lv.

 • Gaļas un pupiņu zupa – recepte pusdienām vai vakariņām

  Sastāvdaļas 2 sīpoli 2 sarkanās paprikas 850 ml konservētu balto pupiņu 500 g maltās gaļas 1l dārzeņu buljona Sāls Pipari Pētersīļi Pagatavošana Sīpolus sasmalcina, kopā ar malto gaļu eļļā apcep, pārkaisa ar sāli un pipariem. Liek klāt sagrieztas paprikas, apcep. Pārlej buljonu, nedaudz pasautē, pievieno noskalotas pupas, vāra vēl dažas minūtes. Sasmalcina pētersīļus un pārkaisa zupai. The post Gaļas un pupiņu zupa – recepte pusdienām vai vakariņām appeared first on Sīrups.lv.

 • Kāpostu sautējums ar malto gaļu un pupiņām

  Kāpostu sautējums ar malto gaļu un pupiņām Sastāvdaļas 800 g skābētu kāpostu 400 g maltas gaļas 1 sīpols 1/2 glāzes sarkano pupiņu Sāls Pipari Cukurs 2 glāzes dārzeņu buljona Pētersīļi 1 lauru lapa Pagatavošana Pupiņas iemērc ūdenī. Kāpostiem nospiež šķidrumu. Sīpolu sasmalcina, sakarsētā eļļā apcep, pievieno kāpostus un arī nedaudz apcep. Pieber izmērcētās pupiņas, pārlej buljonu un lēni vāra apmēram 25 – 30 minūtes. Eļļā apcep sadrupinātu malto gaļu, iemaisa sāli un piparus, pievieno kāpostiem, liek klāt lauru lapu, iemaisa sāli, cukuru, piparus, lēni sautē līdz pupiņas mīkstas. Ja šķidrums sautēšanās laikā novārās, papildina ar karstu ūdeni. Pasniedzot pārkaisa ar… The post Kāpostu sautējums ar malto gaļu un pupiņām appeared first on Sīrups.lv.

 • Jaudīgs putekļu sūcējs – 5 keteikumi, kā to izvēlēties

  Kvalitatīva un efektīva mājokļa uzkopšana ir cieši saistīta ar tīrīšanas procesā izmantotajā ierīcēm un piederumiem. Viens no tehnikas veidiem, bez kura nevar iztikt gandrīz nevienā mājā vai dzīvoklī, ir jaudīgs putekļu sūcējs. Taču, kā neapmulst plašajā funkciju un modeļu piedāvājumā?Cik bieži plānojat izmantot putekļu sūcēju? Lielākoties mājokļa uzkopšana tiek veikta vienu reizi nedēļā, un šāda biežuma lietošanai pilnībā derēs klasiskie putekļu sūcēji par vidēju cenu. Taču, ja mājās ir daudz iemītnieku, tai skaitā, mazi bērni un mājdzīvnieki, var gadīties, ka tīrīšana būs jāveic biežāk. Speciālisti iesaka izvēlēties putekļu sūcēju, kas ir viegli izmantojams, piemēram, rokas putekļu sūcējs ir neliels, taču… The post Jaudīgs putekļu sūcējs – 5 keteikumi, kā to izvēlēties appeared first on Sīrups.lv.

 • Receptes vakariņām

  Esam sagatavojuši dažas gardas receptes vakariņām, ko var pagatavot mājās. Cepti dārzeņi ar lasi Sastāvdaļas divām porcijām: 3 vidēji kartupeļi 3-5 ēdamkarotes konservētas kukurūzas 1 brokolis 2 nelieli burkāni 1/2 sarkanā paprika 1/2 zaļā paprika 1 sīpols melnie maltie pipari lasis 1 tomāts dilles Gatavošanas laiks – 30 minūtes. 1. Kartupeļus, burkānus ar rievotu nazi griež ripiņās, sarkano papriku sagriež mazos kubiņos, sīpolu – plānās, garenās šķēlītēs, brokoļus – mazos gabaliņos, lasi sagriež kartupeļu šķēlīšu lielumā. 2. Pannu uzkarsē, vispirms liek sagrieztos burkānus ripiņās, pēc tam kartupeļu ripiņas, brokoļus un sīpolus, tad kukurūzu, papriku un zivi, sautējam līdz gatavi. Kad sautējums gandrīz… The post Receptes vakariņām appeared first on Sīrups.lv.

 • Baiba Sipeniece iesaka mežā ilgi neuzturēties

  Nesen sociālajos tīklos tika pamanīts video ar trīs lāčiem, kas dzenās pakaļ kādam vīrietiem. Video publicētāja TikTok bija apgalvojusi, ka tas filmēts Latvijā. Nu esam atrisinājuši mistēriju – noskaidrots, ka tas tomēr bijou Igaunijas mežos. To uzzinājām, noskatoties Baibas Sipenieces publicēto video viņas Instagram profilā. Baiba Sipeniece paviesojusies Igaunijas mežos un savā Instagram sacīja: “Vai esat dzirdējuši tādu igauņu teicienu “Situ ruttu, karu tuleb“? Tas nozīmē – “kakā ātrāk, lācis nāk”, parasti šo teicienu attiecina uz situācijām, kurās kāds čammājas, bet ne šoreiz… Atrodos Igaunijas mežos, kur Šiškina gleznā rotaļājas trīs lācēni un es gribu teikt – nevajag te uzturēties,… The post Baiba Sipeniece iesaka mežā ilgi neuzturēties appeared first on Sīrups.lv.

 • Patiesība par zobu balināšanu, ko tev nestāsta

  Tikai retais no mums var lepoties ar dabīgi baltiem zobiem. Protams, ikviens no mums vēlētos, lai mūsu smaids būtu žilbinoši balts, taču vai paši arī darām visu iespējamo, lai pie tāda tiktu? Der zināt, ka ir daudz faktoru, kuri ietekmē zobu krāsu, piemēram, medikamentu lietošana, zobu higiēna, pārtika (it īpaši kafija, tēja un vīns), kaitīgie ieradumi (smēķēšana), kā arī ģenētika. Mēdz gadīties, ka darām visu iespējamo, lai iegūtu baltākus zobus – pat atmetam smēķēšanu, nedzeram kafiju, tēju vai vīnu, regulāri tīrām zobus, taču rezultātu nav. Viens no populārākajiem veidiem mūsdienās, kā iegūt skaistu smaidu, ir, veicot zobu balināšanu. Tā palīdzēs arī… The post Patiesība par zobu balināšanu, ko tev nestāsta appeared first on Sīrups.lv.

 • Ļoti vienkāršs līdzeklis pārliekas nopietnības ārstēšanai

  Mēģini izpildīt zemāk dotās norādes, un, iespējams, sākot ar šodienu Tava dzīve kļūs daudz priecīgāka… 1. Apsēdies ērti, abas pēdas pilnībā skar grīdu, mugura iztaisnota. Acis var būt atvērtas vai aizvertas. 2. Domā par kautko ļoti patīkamu, kas nes tev prieku un ļauj justies laimīgam. 3. Elpo lēni un vienmērīgi cik dziļi vien vari, atslābini prātu, mēģini atbrīvoties no visām domām. Koncentrējies uz ieelpu un izelpu. 4. Kad esi gatavs, iekārtojies ērtāk krēslā, nospied pogu – “PLAY” un sāc klausīties koncentrējoties uz ieelpu/izelpu un vienmērīgu elpošanu. 5. Tu dzirdēsi skaņas 1 minūtes garumā, kas atgādinās smieklus, taču šīs skaņas ir… The post Ļoti vienkāršs līdzeklis pārliekas nopietnības ārstēšanai appeared first on Sīrups.lv.

 • 7 padomi, kā pasargāt sevi tumšajā laikā

  Rudens jau ir klāt un tumšais laiks kļūst arvien ilgāks. Vakari ir tumšāki un satiksmes dalībniekiem šķietami nedrošāki. Tomēr neaizmirsti, ka rudenim iestājoties, nevajadzētu kļūt bezrūpīgam par savu drošību uz ceļa. Neesi viens no pārgalvīgajiem gājējiem un ievēro dažus elementārus padomus, lai pasargātu sevi no nepatikšanām. Kas jāņem vērā gājējiem, lai sevi pasargātu, piedaloties ceļu satiksmē? Esi redzams Vislielākās problēmas uz ceļa rodas satiksmes dalībnieku nepamanāmības dēļ. Ja ziemai atvadoties, esi savu atstarotāju noglabājis līdz ar eglīšu rotājumiem, nekavējoties velc to ārā. Rudens nekādā gadījumā nenozīmē atrašanos uz ietves bez šī satiksmes drošības līdzekļa.  Gājējiem būtu ieteicams pie apģērba nēsāt pat… The post 7 padomi, kā pasargāt sevi tumšajā laikā appeared first on Sīrups.lv.

 • Vai drīz būs jāpāriet uz biodegvielu?

  Attīstoties rūpniecībai un ražošanai, pasaulē arvien vairāk tiek runāts par risinājumiem, kas radītu mazāku kaitējumu apkārtējai videi. Šāds risinājums ir meklēts arī degvielas ražošanai. Diemžēl Latvijas tirgū vairāki uzņēmumi uzsāka biodīzeļdegvielas ražošanu, bet gan nesakārtoto valsts likumu, gan subsīdiju atcelšanas dēļ, šī ražošana ir apstājusies – Latvijā ir palicis tikai viens biodegvielas ražotājs no astoņiem.  Kāda nozīme ir biodegvielas ražošanai pasaules vidē un kā tas ietekmē automašīnas, lasi turpinājumā.  Kā tiek ražota biodegviela? Biodegvielas ražošanā tiek izmantotas ilgtermiņa metodes, kas netieši ietekmē izmaiņas zemes un vides izmantošanā. Izmantojot biodegvielu kā alternatīvu, tiek ievērojami samazināts kopējais CO2 emisiju izmešu daudzums. Biodegviela… The post Vai drīz būs jāpāriet uz biodegvielu? appeared first on Sīrups.lv.

Dalies:
Booking.com
Categories: Treniņi

0 Comments

Atbildēt

Avatar placeholder