fbpx

Mājas trenažieri – kā ierīkot savu sportošanas vietu garažā vai istabā?

Published by Samanta Brante on

mājas trenažieri

Treniņš mājās var būt izdevīgāks un ērtāks nekā regulāra sporta zāles abonements, taču ir arī daudz grūtāk saglabāt motivāciju, ja jums nav kur iet un nav ko izmantot. Ja rūpīgi plānojat un veicat izpēti, jūs varat iegūt labāko no abām pasaulēm — personīgā trenažieru zāle ļaus paliek pie jūsu mājas ērtībām par mazāku naudu un mazāk problēmu, nekā jūs jebkad esat iedomājies. iespējams. Šeit ir mūsu visaptverošais kontrolsaraksts ar visu nepieciešamo, lai ierīkotu sev vietu, kur atradīsies mājas trenažieri!

Mājas/garāžas sporta zāles pamati

Pirmā lieta, kas jums jānoskaidro, ir jūsu mājas sporta zālei nepieciešamais aprīkojums. Iestatiet budžetu un obligāto lietu sarakstu, lai pārliecinātos, ka iegādājaties kvalitatīvas preces, kas ilgs. Iegādājieties gan kardio, gan spēka treniņu aprīkojumu, taču atcerieties, ka nevajag visu uzreiz. Varat sākt tikai ar vienu svaru soliņu vai dažām hantelēm un būvēt no turienes. Galvenais ir sākt darbu un, kad iespējams, atvieglot treniņu mājās. Jūs pat varētu izveidot Amazon vai Ebay vēlmju sarakstu, kurā ir iekļauti jūsu turpmākie pirkumi, lai varētu tiem visiem vienuviet sekot līdzi. Kādi trenažieri mājām derēs?

1. Mājas vingrošanas sols

Īpaša vingrošanas sola izmantošana var būt noderīga, it īpaši, ja vēlaties mērķēt uz noteiktām muskuļu grupām. Noteikta vieta atspiešanās un peldēšanas veikšanai var būt motivējošāka nekā to veikšana no dīvāna. Šis Body-Solid Pro Club FID sols jums izmaksās aptuveni 150 USD un spēj noturēt līdz 1000 mārciņām. Mājas trenažieru labākā daļa ir tā, ka tā ir daudzfunkcionāla — varat to izmantot pievilkšanās, sēdus vai pat roku saritināšanai. Atkarībā no tā, kas jums ir pieejams jūsu garāžā vai pagrabā, regulējams hanteles statīvs varētu būt noderīgs arī, lai mērķētu uz noteiktām muskuļu grupām dažādos leņķos bez īpašiem instrumentiem.

2. Stieņa komplekti

Lai sāktu, jums būs nepieciešams stieņa komplekts, kas ir stieņu un svaru kombinācija. Stieņi ir izgatavoti no dzelzs vai tērauda; svars parasti ir 2,5 mārciņas. Summa, ar kuru sāciet, būs atkarīga no jūsu fitnesa mērķiem un pieredzes līmeņa — jo pieredzējušāks esat, jo lielāks svara pieaugums jums jāizmanto. Stieņu komplektu cenas ir ļoti dažādas atkarībā no zīmola un kvalitātes. Ja varat to atļauties, dodieties uz kvalitāti; pastāv liela atšķirība starp lētajiem stieņiem un tiem, kas ir izstrādāti, lai kalpotu desmitiem gadu, neradot nodilumu.

3. Hanteles komplekti

Hanteles, bez šaubām, ir viens no mūsu visvairāk ieteiktajiem mājas garāžas sporta zāles aprīkojuma elementiem. Pirmkārt, tie ir neticami daudzpusīgi — varat tos izmantot arī ķermeņa augšdaļas pacelšanai un ķermeņa apakšdaļas vingrinājumiem. Turklāt, tā kā jūs varat pielāgot to svaru (un pievienot vairāk), ar tiem ir viegli attīstīties, mainoties jūsu fitnesa līmenim. Labs komplekts sāksies no aptuveni 75 USD; satveriet svarus ar 5 mārciņu soli no turienes, lai atvieglotu to uzkrāšanos laika gaitā.

4. Spēka statīvi/beņķi

No visām jūsu aprīkojuma vajadzībām Power Racks ir viens no vissvarīgākajiem. Power Racks kalpo vairākiem mērķiem: tie nodrošina jums vietu, kur uzglabāt svarus, ļauj veikt pietupienus un ļauj veikt spiedienu uz guļus. Pilns statīvs ir lieliski piemērots jebkuram mājas sporta zāles entuziastam. Ja jums nav pietiekami daudz vietas pilna izmēra plauktam vai ja sākotnēji šķiet, ka ir pārāk daudz spēka plaukta, daudzi fitnesa aprīkojuma veikali piedāvā pietupienus, kas ir pietiekami mazi, lai ietilptu lielākajā daļā garāžu.

5. Skrejceliņi, eliptiskie trenažieri un krosa trenažieri

Lai iegūtu lielisku treniņu, jums nav jātērē daudz naudas par skrejceliņiem, elipsēm un kross trenažieriem. Jums vienkārši nepieciešams kaut kas izturīgs, daudzpusīgs un uzticams. Lielākajai daļai cilvēku skrejceļš, iespējams, ir jūsu labākā izvēle. Tas ir lieliski piemērots gan skriešanai, gan staigāšanai vai skriešanai ar dažādu ātrumu, slīpumiem un citām iespējām. Lielākajai daļai ir arī iebūvēti ventilatori, lai saglabātu vēsumu vingrošanas laikā. Kvalitatīvam skrejceliņam jābūt izturīgam, bet ne pārāk apjomīgam; tas nedrīkst aizņemt vairāk par vienu kvadrātpēdu grīdas platības un nedrīkst svērt vairāk par 100 mārciņām.

6. Kardio trenažieri (stacionārie un guļamie velosipēdi)

Sirds un asinsvadu trenažieri ir lieliski piemēroti kaloriju dedzināšanai, tauku izmešanai un sirds, elpošanas un asinsrites sistēmu attīstībai. Daudzi no šiem kardio trenažieriem ir aprīkoti ar datoru monitoriem, kas seko jūsu tempam, attālumam, sadedzinātajām kalorijām un citai statistikai. Ja vēlaties zaudēt svaru, bet arī vēlaties kļūt fiziski labāk sagatavoti, mājas trenažieru zālē ir ieteicams uzstādīt vismaz vienu kardio trenažieri. Stacionārie velosipēdi vai guļus velosipēdi palīdzēs veidot izturību; skrejceliņi var palīdzēt attīstīt ātrumu; savukārt elipsveida trenažieri koncentrējas uz spēka palielināšanu, strādājot ar sēžamvietām un kājām.

7. Brīvie svari (hanteles, kettlebells)

Mājās veidojot savu sporta zāli, neaizmirstiet iekļaut dažus dažādus hanteles komplektus. Hanteles ir lētas, kompaktas un viegli uzglabājamas. Ja problēma ir vieta, apsveriet iespēju tos iegādāties pa pāriem, nevis pilnus komplektus — tie maksā mazāk un aizņem daudz mazāk vietas. Plkst

*Raksti FitnesaZinas.lv ir paredzēti tikai informatīviem un izglītojošiem mērķiem, tie neaizstāj profesionālu medicīnisko padomu, diagnostiku vai ārstēšanu. Vienmēr konsultējieties ar ārstu, ja Jums rodas jautājumi par veselības stāvokli.
Dalies:
Booking.com
Categories: Treniņi

0 Comments

Atbildēt

Avatar placeholder