fbpx

Vitamīni un uztura bagātinātāji: Kā tie ietekmē sievietes auglību?

Published by Inguna on

Kā vitamīni un uztura bagātinātāji ietekmē auglību? Embrionālajā periodā olšūna, kas ir sievišķīgākā un lielākā sievietes ķermeņa šūna, sāk radīt embrijus. Tāpēc olas izdzīvo visu, kas jāpārdzīvo mammai. “Viss, kas nonāk mūsu organismā, ļoti tieši ietekmē olšūnu veselību,” stāsta ginekoloģe Gita Rutasa. “Cigarešu dūmi, lietotas narkotikas, piesārņots pilsētas gaiss, sēdošs darbs, kaitīgo plastmasu lietošana ikdienā, alkohols un viss pārējais, kas nonāk mūsu organismā, ļoti tieši ietekmē olšūnu veselību.” Viņiem arī nepieciešama īpaša uzmanība un vitamīni, lai nodrošinātu, ka viņu olšūnas būtu pēc iespējas veselīgākas.

Folikuli, kas ir īpaši veidojumi katras sievietes olnīcās, veido pirmos dzimumzīmes, kad meitene vēl atrodas mātes puncī vai sešpadsmitajā grūtniecības nedēļā. Katrai mātītei embrija periodā ir aptuveni septiņi miljoni folikulu, bet pubertātes sākumā tikai 300 000 folikulu. Veselai sievietei ir daudz olšūnu krājumu, un menopauzes sākums nenozīmē, ka tie ir izsmelti. Olnīcas ir tikai mērķa orgāns, kas seko augstāko centru norādījumiem šajā procesā, ko pārvalda ļoti izsmalcināts un niansēts mehānisms.

Sievietes bioloģiskais cikls

Katra menstruālā cikla laikā sāk nobriest vairāki folikuli, bet tikai viena dominējošā olšūna pilnībā nogatavojas un nonāk vēdera dobumā. Olšūna iziet caur olvadu un nonāk saskarē ar spermu. Olšūnai jābūt kvalitatīvai un ar pareizu ģenētisko kodu, un olvadam jābūt pārklātam ar burvīgām skropstām, kas kustas tāpat kā mazie augi un ved olšūnu uz spermas un olšūnas savienojumu. Tas ir viens no svarīgākajiem un ievērojamākajiem procesiem sievietes ķermenī. Olnīcas parasti strādā pa pāriem, pa vienam mēnesim, taču viena no tām varētu būt aktīvāka un uzņemties vadību. Ir gadījumi, kad abas olnīcas nobriest gar folikulu un brīnumainā kārtā tiek apaugļotas, kā rezultātā rodas dvīņu grūtniecība ar diviem atsevišķiem zīdaiņiem. Ja piedzimst identiski dvīņi, tad pēc olšūnas apaugļošanas notiek brīnums: viena apaugļota olšūna sadalās divās daļās! Un ir divi lieliski jaunieši, kas ir vienādi un nāk no vienas kameras.

Kā smēķēšana ietekmē sievietes auglību?

Protams, olšūnu rezerves neatjaunojas, un sievietes olšūnu “kvalitāti” jeb veselību ļoti ietekmē viņas dzīvesveids. Smēķēšana un pārmērīga alkohola lietošana, kā arī ikdienas ēdiena uzņemšana tieši ietekmē folikulu veselību, un gaisu, ko elpojam, absorbē citas ķermeņa šūnas. Neskatoties uz to, ka ne smēķēšana, ne dzeršana neietekmē folikulu skaitu olnīcās, pētījumi liecina, ka sievietēm, kuras smēķē, ir lielāka iespēja piedzīvot menopauzi un viņām ir lielākas neauglības grūtības, jo viņu olnīcas ir mazāk jutīgas pret hormoniem, kas regulē viņu darbību. Pat smēķētāju neauglības ārstēšanā bieži ir nepieciešamas lielākas hormonālo zāļu devas, lai panāktu pat vismazāko olnīcu reakciju.

Kā medikamendi ietekmē sievietes auglību?

Ķīmijterapija vai jebkāds stingrs ārstēšanas kurss, piemēram, vispārējā anestēzija operācijas laikā, arī var ilgstoši ietekmēt ģenētisko materiālu. Šīs blakusparādības var būt pārejošas vienai olšūnai vai dominējošai olšūnai, vai arī tās var būt pastāvīgas visām olnīcās esošajām olnīcām.

Visbeidzot par vitamīniem un uztura bagātinātājiem

No otras puses, zinātnieki nesnauž un izstrādā jaunas tehnoloģijas, lai palīdzētu mums uzlabot dzīves kvalitāti. Mikroelementu kopums, kura mērķis ir uzlabot auglību, palīdzot uzlabot olšūnu kvalitāti, ir viena no idejām, kas jau ir guvusi pievilcību sieviešu vidū. Melatonīns, kas atrodams pulverveida uztura bagātinātājā, ir atbildīgs par vairākiem kritiskiem sievietes ķermeņa ritmiem, tostarp menstruālo ciklu, miega ritmu un olšūnu dzīves ciklu. Piemēram, vēža gadījumā sievietes cikla modelis tiek pārtraukts, un melatonīns ir atbildīgs par šūnu dzīves atjaunošanu un regulēšanu. Otrs mikroelements ir selēns, kas ir svarīgs vairogdziedzera antioksidanta funkcijai.

Inozitols, kas atrodams arī sieviešu uztura bagātinātājā, veicina vielmaiņu audos, kas ir īpaši svarīgi pēc smagas sievietes slimības. Folijskābe, kas atrodama arī uztura bagātinātājos, ir būtiska šūnu regulārai un veselīgai darbībai.

“Mūsdienās būtiskākais sievietes cikla traucētājs ir stress, kas negatīvi un tieši ietekmē organisma darbību, tajā skaitā reproduktīvo sistēmu. Tāpēc tikai sievietes veselībai ražots produkts ir izdevīgs. “Tas palīdz arī negatīvs noskaņojums, skumjas, jo tas regulē organisma ritmus,” skaidro ginekoloģe Gita Rutasa, norādot, ka daudzi preparāti satur neskaitāmus sievietei svarīgus mikroelementus.

Ārste piebilst, ka tā nav mistiska panaceja, bet gan līdzeklis, kas palīdz sievietes organismam, īpaši olšūnām, dzīves laikā izturēt mazāk bojājumu.

Kad sākas olšūnu novecošanās process?

Tas parasti sākas pēc 25 gadu vecuma.

Kad man ir ovulācija, kāpēc man sāp vēders?

Jo asiņu traips ir atradis ceļu vēderā. Tas rodas, kad ovulācijas laikā plīst olnīcu virsma, ļaujot olšūnai iekļūt vēdera dobumā. Turklāt asins piliens var iekļūt vēdera dobumā un saskarties ar vēderplēvi, kas dažām sievietēm izraisa sāpes vēderā.

Ka no apaugļotas olšūnas ar 46 hromosomām attīstās auglis?

Katrai hromosomai veselā olšūnā un spermā ir 23. Sievietēm un vīriešiem ir 22 no tām, tomēr 23. hromosoma vienmēr ir x sievietēm un x vai y vīriešiem. Nedzimušā bērna dzimumu nosaka, kādas hromosomas dalīšanās laikā apvienojas: divas x hromosomas norāda uz meiteni, bet x un y – vīrieti.

Kāpēc menstruācijas dažreiz ilgst ilgāk, nekā paredzēts?

Lai gan ir iespējams, ka olšūna tika apaugļota, mums nav ne jausmas, cik daudz slimu grūtniecību katru mēnesi spontāni mirst. Ja hromosomas nesadalās vienmērīgi, rodas anomālijas, un, ja olšūna ir ģenētiski bojāta, tā tālāk neattīstīsies un aizies bojā ļoti agrīnā stadijā, pirms tiks implantēta dzemdē. Apaugļošana aizņem tikai dažas minūtes un ir mazs brīnums, ja visi apstākļi ir labvēlīgi veselīgai grūtniecībai.

*Raksti FitnesaZinas.lv ir paredzēti tikai informatīviem un izglītojošiem mērķiem, tie neaizstāj profesionālu medicīnisko padomu, diagnostiku vai ārstēšanu. Vienmēr konsultējieties ar ārstu, ja Jums rodas jautājumi par veselības stāvokli.
 • Leduskritumi. Kur tos var apskatīt Latvijā?

  TravelTime.lv: Arvien populārāki kļūst pārgājieni gar skaistākajām sniega un ledus skulptūrām. Šī unikālā mākslas forma piesaista labākos māksliniekus. Savukārt daba var radīt vienas no skaistākajām ledus skulptūrām Latvijā. 1986. gada ziemā Lasīt tālāk... Leduskritumi. Kur tos var apskatīt Latvijā? Raksts: Leduskritumi. Kur tos var apskatīt Latvijā? vispirms redzēts Travel Time.

 • Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas

  TravelTime.lv: Kur aizbraukt brīvdienās? Latvijā ir daudz skaistu apskates un atpūtas vietu. Ne tikai galvaspilsēta Rīga, bet arī citas pilsētas, piemēram, Sigulda, Ogre, Jūrmala un citas, piedāvā ļoti interesantus apskates objektus Lasīt tālāk... Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas Raksts: Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas vispirms redzēts Travel Time.

 • Skaistie skati ekskursijas

  TravelTime.lv: Skaistie skati ekskursijas, kuras vienmēr paliks atmiņā. TRAVEL TIME piedāvā dažādas iespējas mūsu klientiem, kuri vēlas aktīvu atpūtu visdažādākajās pasaules vietās. Daži no viņiem ir izmantojuši mūsu atsauksmes un pētījumus, Lasīt tālāk... Skaistie skati ekskursijas Raksts: Skaistie skati ekskursijas vispirms redzēts Travel Time.

 • Ceļojumi 2022

  TravelTime.lv: Ceļojumi 2022. gadā ir sagatavoti un pieejami no ceļojumu aģentūrām. Sekojošās aģentūras piedāvā ceļojumus jau šogad: Novatours Ceļojumu bode Tez tour Atlantic Antario Remirotravel Aviokases u.c. Mēs esam veiksmīgi aizvadījuši Lasīt tālāk... Ceļojumi 2022 Raksts: Ceļojumi 2022 vispirms redzēts Travel Time.

 • Pēdējā brīža ceļojumi

  TravelTime.lv: Pēdējā brīža ceļojmi šobrīd ir pieejami no ceļojumu aģentūrām: Novatours Ceļojumu bode Tez tour Atlantic Antario Remirotravel Aviokases u.c. Ceļojumu bode piedāvā: Ēģipte: Šarm el Šeiha no 371€ TURCIJA no Lasīt tālāk... Pēdējā brīža ceļojumi Raksts: Pēdējā brīža ceļojumi vispirms redzēts Travel Time.

 • Terorisma draudi; 3 valstis, uz kurām nebūtu ieteicams ceļot

  TravelTime.lv: Ņemot vērā pēdējos mēnešos notikušos teroraktus Stambulā, Parīzē, kā arī Minhenē, Turcija, Francija un Vācija ir kļuvušas par valstīm, kuru apmeklēšana cilvēkiem būtu rūpīgi jāizvērtē. Tāpat apdrošinātāji norāda, ka šo Lasīt tālāk... Terorisma draudi; 3 valstis, uz kurām nebūtu ieteicams ceļot Raksts: Terorisma draudi; 3 valstis, uz kurām nebūtu ieteicams ceļot vispirms redzēts Travel Time.

 • Takas rudenīgām pastaigām

  TravelTime.lv: Takas rudenīgām pastigām atradīsiert netikai ierastajā Siguldas pusē, bet arī citur vidzemē un arī Zemgalē. Iesakām apmeklēt kādu no mūsu apskatītajām takām, tās būs skaitas vietas, kur baudīt zelta rudeni. Lasīt tālāk... Takas rudenīgām pastaigām Raksts: Takas rudenīgām pastaigām vispirms redzēts Travel Time.

 • Ko apskatīt Alūksnē?

  TravelTime.lv: Ir daudz pierādījumu par Alksnes vai Malienas Šveices bagāto pagātni. Un par tiem var uzzināt ne tikai muzejos, bet arī praktiski ik uz soļa, ejot pa šo Ziemeļvidzemes dārgumu. Tātad, Lasīt tālāk... Ko apskatīt Alūksnē? Raksts: Ko apskatīt Alūksnē? vispirms redzēts Travel Time.

 • Automašīnu noma

  TravelTime.lv: Tagad piedāvājumā arī automašīnu noma – mums ir ekskluzīvas partnerattiecības ar vienu no lielākajiem autonomas piedāvātājiem Eiropā. Līdz ar to mums ir iespēja atrast labākās iespējas un cenas no dažādākajām auto Lasīt tālāk... Automašīnu noma Raksts: Automašīnu noma vispirms redzēts Travel Time.

 • Lēti ceļojumi viss iekļauts

  TravelTime.lv: TRAVEL TIME ir pagodināti piedāvāt savu korporatīvo ceļojumu plānošanas programmu apskatu, pieejami arī lēti ceļojumi viss iekļauts. Šo gadu laikā esam jau ieguvuši  vairāku uzņēmumu uzticību, kuri mūsu tūroperatoru apskatu Lasīt tālāk... Lēti ceļojumi viss iekļauts Raksts: Lēti ceļojumi viss iekļauts vispirms redzēts Travel Time.

 • Uzzini, cik kopīgu gēnu ir tev un jebkuram radiniekam

  Cik procentu kopīgu gēnu jeb DNS ir tev un taviem vecākiem, tev ar māsu, brāli, tanti, vai otrās pakāpes māsīcu? Esam apkopojuši tabulu, kurā atradīsi gēnu procentu, kāds tev ir kopīgs ar dažādiem radiniekiem ģimenē. Tabulā ir apkopots gan vidējais...

 • 6 neveselīgas laulības vai attiecību pazīmes

  Toksiska laulība ir hronisks stāvoklis, ko raksturo pastāvīgi neveselīgi garīgi, fiziski un emocionāli jautājumi, kas nav atrisināti un pārvēršas par vēl lielākām problēmām. Fiziska vardarbība, vielu lietošana, laulības pārkāpšana, pamešana vai citi lieli pārkāpumi ir acīmredzamas pazīmes, ka laulībā ir...

 • Horoskopi nedēļai un šodienai 13.03.2022. – 19.03.2022.

  Visu zodiaka zīmju horoskopi nedēļai – uzzini, ko sola zvaigznes katrai zodiaka zīmei. Arī šoreiz esam katrai zīmei pievienojuši iknedēļas mantras, kas palīdzēs ikdienas gaitās! Šeit atradīsiet arī katras zodiaka zīmes zvaigznāja attēlu. Atrodami arī datumi kādos dzimšanas diena atbilst horokopa...

 • Elektrības ievilkšana privātmājai – kas jāzina?

  Elektrības ievilkšana privātmājai vai citam jaunam īpašumam ir visai aktuāla tēma, tāpēc apkopojām informāciju no pakalpojumu sniedzējiem, lai dalītos ar to. Ceram, ka arī Jums noderēs mūsu pieredze un padomi, tāpēc īsumā apskatīsim šo procesu.  1. Pieteikums sadales tīklam  Pirmais,...

 • Ko tavu matu garums liecina par tavu personību?

  Gadās, ka tas, cik īsi vai gari ir jūsu mati, var daudz atklāt par jūsu personību. Jūsu mati ir tikai jūsu personības atspoguļojums. Īsi mati vai laumiņas griezums Jums nav jātērē stundas, mazgājot ar šampūnu, un nav jāvelta daudz laika...

 • Ābolu – kanēļa rulete (kūkas recepte)

  Šī ābolu – kanēļa rulete jeb kūka būs gards saldais ēdiens, kuru pagatavot ir vienkāršāk nekā tradicionālo cilindra veida kūku, jo ruleti garnēt ir daudz vienkāršāk un nav nepieciešamas putukrējuma formiņas. RECEPTE:  Biskvīts (30*40 cm)  5 olas   80 g cukurs  100 g milti  1/2 tējk cepamais pulveris  2 tējk vaniļas cukurs  2 ēd.k silts ūdens  Pildījums: ...

 • Kuras ir sliktākās vīriešu īpašības jeb toksiskais vīrišķīgums

  Tā kā toksiskā vīrišķība iepriekš pastāvēja tikai akadēmiskajās aprindās, tā ir kļuvusi par sāpīgu tēmu. Jūs, iespējams, pat esat redzējuši savu tēti niknā satraukumā vicinām dūri, kad viņa televizora ekrānā mirgo “vīrišķības krīze”. Protams, ne visa vīrišķība ir toksiska. Taču...

 • Kad nav iedvesmas… Kur to smelties?

  Mēs visi reizēm jūtamies neiedvesmoti, iespējams, iesprūduši nebeidzamā vāveres ritenī. Bet! Labā ziņa ir tā, ka šī ir ikviena cilvēka dabiska radošā procesa daļa, ar ko cīnās katrs. Nākamreiz, kad būsi iestrēdzis radošajā zonā, izlasi veidus un iespējas, kur doties...

 • Kā atcerēties lietot vitamnīnus?

  Vitamīnu priekšrocības ir nenoliedzamas. Tomēr vēlamos veselības mērķus tie palīdz sasniegt tikai tad, ja atceries tos lietot pastāvīgi. Ja atcerēšanās lietot vitamīnus tev sagādā grūtības, izmēģini šos trikus. Izveidojot rutīnu, kas palīdz atcerēties tos lietot katru dienu, iegūsi maksimālu labumu....

 • Slinkums – padomi, kā ar to cīnīties

  Ikviens savā dzīvē ir saskāries ar slinkumu. Un tas ir tikai dabiski. Būt slinkam vienkārši nozīmē to, ka vēlies pēc iespējas mazāk tērēt pūļu, jo kurš gan vēlētos veltīt papildu laiku vai enerģiju tur, kur tas nav attaisnojams? Taču, nedrīkst...

Dalies:
Booking.com

0 Comments

Atbildēt

Avatar placeholder