fbpx

Kā gaiss telpā var ietekmēt darbaspējas?

Published by Samanta on

co2-gaisa-kvalitates-sensors

Reklāmraksts

Skābeklis un labs gaiss telpā ir būtisks faktors, kas ir noteicošais efektīvai smadzeņu darbībai un darbaspējām. Pasliktināts gaiss telpā var radīt nogurumu, samazināt koncentrēšanās spēju, tāpēc ir ļoti svarīgi darbatelpā uzturēt teicamu gaisa kvalitāti. To, vai gaiss ir “tīrs un kvalitatīvs”, var noteikt ar speciālām gaisa monitoringa ierīcēm.

Gaisa kvalitātes CO2 mērītājs ir ierīce, kas paredzēta gaisa piesārņojuma līmeņa un sastāva noteikšanai. Tā var izmērīt dažādus faktorus, piemēram, gaisa temperatūru, mitrumu, dažādu vielu koncentrāciju gaisā, kā arī gaisa piesārņojuma līmeni. Jaunākie gaisa kvalitātes mērītāji ir ļoti precīzi un daudzfunkcionāli un nu jau arī budžetam draudzīgi un brīvi pieejami patērētājiem.

Tā uzstādīšana darbavietā var sekmēt darbaspēju uzlabošanu, kā arī nodrošināt labu fizisko pašsajūtu, jo sniedz kvalitatīvu informāciju par gaisa kvalitāti telpās un sniedz iespēju reaģēt un īstenot nepieciešamās darbības gaisa kvalitātes uzlabošanai. Kā CO2 mērītājs var uzlabot darbaspējas?

Gaisa kvalitātes un komforta kontrole 

CO2 mērītājs identificē situācijas un momentus, kad telpā ir palielināta CO2 koncentrācija. Tā samazina skābekļa līmeni, radot smagnēju gaisu, kas ietekmē gan cilvēka uzmanību, gan koncentrēšanās spēju. CO2 mērītājs palīdz identificēt sliktā gaisa klātbūtni un ļauj laikus rīkoties.

Ja darbatelpā ir paaugstināts CO2 līmenis, var rasties diskomforts, nogurums, galvassāpes, kas liedz iespēju produktīvam darbam. Kad ir šāda veida ierīce, tad iespējams konstatēt sliktā gaisa problēmu un laikus atvērt logus vai īstenot citus ar ventilāciju saistītus pasākumus, lai gaisa kvalitāti noturētu optimālā līmenī.

Veselības aizsardzība

Laikā, kad aktualizējas dažādas vīrusu ierosinātas saslimšanas, CO2 mērītājs telpā var būt jo īpaši aktuāls. Zināms, ka palielināts CO2 līmenis telpā var būt arī saistīts ar gaisa piesārņojumu, kas rodas no dažādu mikroorganismu izplatīšanos. Ar gaisa kvalitātes mērītāju šādu problēmu var uzreiz konstatēt un novērst riskus, kas var rasties, aizsargājot darbinieku veselību.

Ļoti vērtīga funkcija gaisa kvalitātes mērītājos ir brīdinošā ziņošana par gaisa kvalitātes pasliktināšanos. To var ieprogrammēt tā, lai pie noteikta gaisa kvalitātes rādītāja pasliktināšanās ierīce padod skaņas signālu, līdz ar to var efektīvi un ātri reaģēt, veicot vajadzīgās darbības un uzturot gaisa kvalitāti optimālajā līmenī. Tāds ir, piemēram, jau profesionālāks gaisa mērītājs CEM DT-802D, ko izmanto darba vidēs, kur jo īpaši jāuzrauga CO2 daudzums.

Gaisa jonizatori gaisa attīrīšanai iekštelpās

Šo ierīču pamatā ir spēja piesaistīt gaisā esošos, bet neredzamos piesārņojumus. Piemēram, putekļus, alergēnus, smiltis u.c. gaisa daļiņas, kas kopumā pasliktina gaisa kvalitāti. Gaisa jonizatori var palīdzēt samazināt alergēnu klātbūtni un gaisa piesārņojumu telpā, kas jo īpaši būtiski ir cilvēkiem ar noslieci uz alerģijām, astmu vai respiratorām saslimšanām. Ar negatīviem joniem piesātinātā gaisā putekļi un mikrobi nokrīt uz grīdas, tādējādi neļaujot tiem cirkulēt gaisā. Lai šīs ierīces veiktu savu darbību kvalitatīvi, tām nepieciešama regulāra uzturēšana, kā tīrīšana, jonu emitera nomaiņa.

Pirms produkta iegādes jāpārliecinās, ka konkrētais produkts ir paredzēts noteiktās telpas platībai, tādējādi pārliecinoties, ka tā darbība noteiktajā telpā būs efektīva. Produktu katalogos pieejami gan klasiski gaisa jonizatori, gan jonizatori ar ultraskaņas mitrinātāju, kā arī jonizatori ar aromterapijas funkciju.

Ko izvēlēties – CO2 mērītāju vai gaisa jonizatoru? 

Gaisa mērītāji un gaisa jonizatori ir divas dažādas ierīces, kas paredzētas dažādiem mērķiem un funkcijām gaisa kvalitātes uzraudzībai.

CO2 mērītāji: paredzētas gaisa kvalitātes parametru mērīšanai, novērošanai, brīdināšanai un funkcionāli nedarbojas tieši gaisa kvalitātes uzlabošanu. Tie tikai reģistrē parametrus un nodrošina informāciju, kas ļauj jau tālāk veikt nepieciešamos pasākumus gaisa kvalitātes uzlabošanas nolūkos.

Gaisa jonizatori: paredzēti gaisa uzlabošanai un alergēnu, putekļu u.c. gaisā esošo mikroorganismu likvidēšanai telpā.

Darbaspējas uzlabošanu ietver ne tikai laba gaisa kvalitātes nodrošināšana, bet arī citas fiziskas un psiholoģiskas labklājības: pareizs uzturs, pietiekamas miega stundas, stresa vadība, regulāri darba pārtraukumi, profesionālā izaugsme, ergonomiski darba apstākļi u.c. Interneta veikalā 220.lv var iegādāties dažādas gaisa kvalitātes noteikšanas un uzlabošanas ierīces: 

Gaisa attīrītāji: https://220.lv/lv/majai-un-remontam/klimata-kontrole/gaisa-attiritaji

Gaisa jonizatori : https://220.lv/lv/majai-un-remontam/klimata-kontrole/gaisa-attiritaji/f/all/jonizatori

*Raksti FitnesaZinas.lv ir paredzēti tikai informatīviem un izglītojošiem mērķiem, tie neaizstāj profesionālu medicīnisko padomu, diagnostiku vai ārstēšanu. Vienmēr konsultējieties ar ārstu, ja Jums rodas jautājumi par veselības stāvokli.
Dalies:
Booking.com
Categories: Reklāmraksti

0 Comments

Atbildēt

Avatar placeholder