8 padomi kā atbrīvoties no vēderiņa

Published by Mārtiņš on


Vēderiņ, pazūdi!

Vai nu Tavas džinsas saraujas, vai arī vēderiņš aug – visticamāk, otrs gadījums. Tu trenējies un ēd pareizi, tad kāpēc vēders nekādi nepazūd? Dažreiz vaininieks ir acīmredzams (“Halo!? Tante Mirdza un vakardienas pīrādziņi!”), bet citreiz tieši tavi “veselīgie” paradumi ir pie vainas. Tādēļ turpini lasīt un uzzini piecus pārsteidzošus iemeslus, kādēļ tavs vēderiņš mēdz uzpūsties, kā arī uzzini ieteikumus, kā cīnīties pret to.

Mazāk dzērienu pirms treniņa

Ir svarīgi lietot daudz šķidruma karstā laikā, lai pasargātos no dehidratācijas, it īpaši treniņu laikā. Arīdzan nemitīga ūdens dzeršana rosina gremošanu, liekot ēdienam virzīties pa organismu, stāsta Kristija Ačenbaha (Christie Achenbach), diētas speciāliste no Floridas, Destinas, kas specializējusies treniņu uzturā. Pārlieku liela ūdens dzeršana liks tavam vēderam pūsties.

Risinājums: Lai aiztaupītu sev pārpildīto sajūtu vēderā, izdzer puslitru ūdens vienu līdz divas stundas pirms treniņa. Tam vajadzētu dot pietiekoši daudz laika, lai organisms varētu absorbēt nepieciešamo šķidrumu un atbrīvoties no liekā, saka Īmons Kviglijs (Eamonn Quiglei), gastroenterologs no Hjūstonas metodistu hospitāļa. Tad 15 minūtes pirms treniņa izdzer pusi no savas puslitra pudelītes un pārējo ņem līdzi uz treniņu, lai regulāri iedzertu pa malkam.

Iestiprināšanās ar enerģijas uzkodām un enerģijas želeju

Enerģijas uzkodas nodrošinās tevi ar spēku intensīva treniņa vai sacensību laikā. Problēma ir tā, ka šīs uzkodas dos ātru ogļhidrātu dozu fruktozes un maltodekstrīna formā – divas koncentrēto augļu formas, kuras vairumam organismu ir grūti sagremojamas. “Dažādi pētījumi rāda, ka puse šādu uzkodu lietotāju nevar sagremot fruktozi bez diskomforta”, saka Kristija Kinga (Kristi King), Uztura un diētas akadēmijas pasniedzēja. Kaut arī neesi viens no viņiem, enerģijas želejas un uzkodas var likt tavam vēderam uzpūsties. “Lielākā daļa vingrinājumu patērē šīs barības vielas, cik ātri vien iespējams, kas nozīmē, ka cukurs no kuņģa uz tievo zarnu nokļūst ļoti ātri un tas var izraisīt krampjus, uzpūšanos un pat caureju”, saka Kinga.

Risinājums: Sāc ar puspaciņu treniņa laikā un noskalo to ar dažiem ūdens malkiem, lai organisms labāk absorbētu ogļhidrātus. Ja tomēr rodas problēmas, aizvieto šīs uzkodas ar banānu vai apelsīna gabaliņiem, abi šie augļi nesatur pārāk daudz fruktozes, tādēļ vieglāk sagremojās.

Pārāk daudz šķiedrvielas

Daudzas daiļā dzimuma pārstāves, bikini sezonai tuvojoties, veic radikālas izmaiņas savā diētā. Ja esi pieradusi pie maza šķiedrvielu daudzuma uzturā un pēkšņi pāriesi uz lielu augļu, salātu un kliju īpatsvaru, vēders manāmi uzpūtīsies, skaidro Tamāra Dukere Frūmena (Tamara Duker Freuman), uztura speciāliste no Ņujorkas. Vēdera uzpūšanās notiks tāpēc, ka tajā nav vajadzīgās baktērijas, lai pārstrādātu zīmīgo šķiedrvielu daudzumu.

Risinājums: Padari savu vēderu šķiedrvielām draudzīgu, ik nedēļu palielini savu augļu un dārzeņu ēdienkarti par pieciem gramiem, kamēr tā sasniegs 25 – 35 gramus.

Apvalkotie vitamīni

Daudzi no šiem uztura bagātinātājiem satur piedevas un papildvielas. Izplatītākie satur laktozi un kviešus, kas ir problēma tiem, kuri nepanes laktozi un glutēnu. Tie mēdz saturēt arī tādus cukura spirtus kā mannītus un ksilītus, kas arī var radīt vēdera uzpūšanos, jo tie sagremojās lēnāk nekā citi ogļhidrāti, kas dod zarnu baktērijām laiku, lai saražotu gāzi.

Risinājums: Meklē multivitamīnus ar vienkāršu sastāvu, kas nesatur cukura spirtus, laktozi vai glutēnu, kas arī tiek saukts par kviešu dīgstu, pārtikas glazūru, pārtikas cieti vai hoidrolizētiem augu taukiem.

Proteīna batoni

Enerģijas batoni parasti satur sūkalu koncentrātu vai piena olbaltumvielu koncentrātu, kas izraisa vēdera uzpūšanos cilvēkiem, kuriem ir grūtības sagremot laktozi. Pārējie proteīna batoni satur sojas proteīna koncentrātu, kas var būt gāzes veicinošs, jo ir pākšaugu produkts un satur nesagremojamus, raudzējamus ogļhidrātus.

Risinājums: Meklē batonus ar tādiem proteīniem, kas ir vieglāk panesami, piemēram, riekstu vai rīsu batoni, sūkalu olbaltumvielu izolāti (nevis koncentrāti), kas satur potenciāli lielāku daudzumu tīru olbaltumvielu un mazāk laktozes, nekā citās formās. “Jūs varat maksāt nedaudz vairāk, bet tas ir tā vērts”, saka Frūmena.

Cīnies ar uzpūstu vēderu!

Ēd banānu katru dienu. Banāns satur kāliju, kas palīdzēs novērst vēdera uzpūšanos. Kad kālija līmenis ir zems, organisms patur sevī vairāk nātrija, kas aiztur ūdeni. Ar kāliju bagāti ir arī tomāti, sēnes, tumšo lapu zaļumi, kā spināti, bietes un zivis – lasis un āte.

Biežāk ēd jogurtu. Piemeklē jogurtu, kas satur bifidobaktērijas, jo arī tās novērš vēdera uzpūšanos, saka Ī.Kviglijs.
Atbrīvojies no vēdera taukiem 2-3 nedēļās
Vēdera tauku sadedzināšanas sistēma (Angļu val.)

*Raksti FitnesaZinas.lv ir paredzēti tikai informatīviem un izglītojošiem mērķiem, tie neaizstāj profesionālu medicīnisko padomu, diagnostiku vai ārstēšanu. Vienmēr konsultējieties ar ārstu, ja Jums rodas jautājumi par veselības stāvokli.
Dalies:
Booking.com

0 Comments

Atbildēt

Avatar placeholder