fbpx

Ar proteīnu bagāti pārtikas produkti

brokoļi proteīnu produkti

Uzņemot proteīnu ar ierastajiem vistas ēdieniem, ātri vien iestājas rutīna. Tomēr pastāv vēl daudz un dažādi produkti, par kuriem, iespējams, nebijāt aizdomājušies. Uztura speciāliste Mišela Hausere atzīst, ka arī veģetārieši un vegāni spēj uzņemt pietiekoši daudz proteīna ar augu valsts produktiem. Iespējams, ka daži no šiem produktiem Jūs pārsteigs ar savu proteīna bagātīgumu.

Zaļās sojas pupiņas

Viena tase satur 22 gramus proteīna (olbaltumvielu), kas ir ceturtā daļa no nepieciešamās ikdienas kalcija devas. Ar sojas pupiņām tiks uzņemts arī dzelzs, kālijs, magnijs un C vitamīns.

Lēcas

Tasē vārītu lēcu – 18 grami proteīna, trešdaļa ikdienas dzelzs devas un 90% no ikdienas folskābes devas, kas nepieciešama jaunu šūnu veidošanai, produktīvai smadzeņu darbībai un prāta spēju saglabāšanai, kas mazinās ar gadiem. Lēcām ir augsts B vitamīna saturs, kas sniedz nepieciešamo enerģiju.

Pilngraudu pasta

Jeb tautā sauktie makaroni – ja vien pilngraudu (tumšākā brūnā krāsā nekā parastie), tā saturēs vairāk šķiedrvielu un tik pat daudz proteīna (8 grami). Arī labs B vitamīna avots.

Kviešu graudi

Tie ir lieliski gan brokastīm, gan pusdienām, gan vakariņām, kombinācijā ar svaigiem dārzeņiem, svaigo sieru. Tase sausu graudu satur 6 gramus proteīna. Arī griķi satur tādu pašu proteīna daudzumu.

Zemesriekstu sviests

Tāpat kā zemesriekstu sviests, arī citu riekstu sviesti satur līdzīgu proteīna daudzumu  – 8 grami divās tējkarotēs.

Zaļie zirņi

Tase svaigu zirņu satur 8 gramus proteīna un 7 gramus šķiedrvielu. Tie nodrošina ikdienā nepieciešamo C vitamīnu un pusi no K vitamīna devas.

Brokoļi

Tase svaigu brokoļu satur 3 gramus proteīna, ikdienā nepieciešamo C un K vitamīnu un kāliju.

Informācijas avots:

Fitness Magazine

http://de.du.lv/fiziologija/lab2lvht/node50.html

un citi interneta resursi.

Atbildēt