fbpx

Olbaltumvielas saturošie produkti (34 dārzeņi, dzīvnieki, zivis, sēnes)

Published by Samanta Brante on

olbaltumvielas jeb proteīnu produkti

Uzņemot proteīnu ar ierastajiem vistas ēdieniem, ātri vien iestājas rutīna, bet ir vēl daudz citi olbaltumvielas saturošie produkti. Pastāv vēl daudz un dažādi produkti, par kuriem, iespējams, nebijāt aizdomājušies. Uztura speciāliste Mišela Hausere atzīst, ka arī veģetārieši un vegāni spēj uzņemt pietiekoši daudz proteīna ar augu valsts produktiem, lai būtu pilnvērtīga diēta. Iespējams, ka daži no šiem produktiem Jūs pārsteigs ar savu proteīna bagātīgumu.

Kas ir olbaltumvielas?

Olbaltumvielas, tāpat kā visi uztura bagātinātāji, ir viena no svarīgākajām ķermeņa sastāvdaļām. Tās sastāvs sastāv no mazākām vienībām vai aminoskābēm. Gadījumā, ja mēs izolējam aminoskābes, tad tās tiek sadalītas divos veidos – pamata un nebūtiskās aminoskābes. Pamata aminoskābes atšķiras no aizstājamām aminoskābēm, jo tās nevar sintezēt vai veidot cilvēka ķermenī.

Kā olbaltumvielas nāk par labu organismam?

Protams, primārais, par ko iedomājamies, apsverot proteīnus vai runājot par tiem, ir muskuļi, taču ir svarīgi paturēt prātā, ka olbaltumvielas organismā ir vajadzīgas daudzās formās. Fermenti jeb proteīni ir veidoti no olbaltumvielām

 • Dažādi hormoni
 • Atbalsta, struktūras un plazmas proteīni
 • Transporta proteīni,
 • Antivielas,
 • Koagulācijas faktori
 • Antigēni,
 • Rezerves proteīni

Uzzini, kuros produktos ir proteīns. Olbaltumvielu produktu saraksts:

Proteīnu saturoši produkti (dārzeņi)

1. Zaļās sojas pupiņas

Viena tase satur 22 gramus proteīna (olbaltumvielu), kas ir ceturtā daļa no nepieciešamās ikdienas kalcija devas. Ar sojas pupiņām tiks uzņemts arī dzelzs, kālijs, magnijs un C vitamīns.

2. Lēcas

Tasē vārītu lēcu – 18 grami proteīna, trešdaļa ikdienas dzelzs devas un 90% no ikdienas folskābes devas, kas nepieciešama jaunu šūnu veidošanai, produktīvai smadzeņu darbībai un prāta spēju saglabāšanai, kas mazinās ar gadiem. Lēcām ir augsts B vitamīna saturs, kas sniedz nepieciešamo enerģiju.

3. Pilngraudu pasta

Jeb tautā sauktie makaroni – ja vien pilngraudu (tumšākā brūnā krāsā nekā parastie), tā saturēs vairāk šķiedrvielu un tik pat daudz proteīna (8 grami). Arī labs B vitamīna avots.

4. Kviešu graudi

Tie ir lieliski gan brokastīm, gan pusdienām, gan vakariņām, kombinācijā ar svaigiem dārzeņiem, svaigo sieru. Tase sausu graudu satur 6 gramus proteīna. Arī griķi satur tādu pašu proteīna daudzumu.

5. Zemesriekstu sviests

Tāpat kā zemesriekstu sviests, arī citu riekstu sviesti satur līdzīgu proteīna daudzumu  – 8 grami divās tējkarotēs.

6. Zaļie zirņi

Tase svaigu zirņu satur 8 gramus proteīna un 7 gramus šķiedrvielu. Tie nodrošina ikdienā nepieciešamo C vitamīnu un pusi no K vitamīna devas.

7. Brokoļi

Tase svaigu brokoļu satur 3 gramus proteīna, ikdienā nepieciešamo C un K vitamīnu un kāliju.

8. Mandeļu rieksti

9. Baltās pupiņas

10. Turku zirņi

11. Edamme

12. Kvinoja

13. Pistācijas

Dzīvnieku produkti ar augstu proteīna saturu

14. Olas

15. Vistas krūtiņa

16. Tītara fileja

Proteīnu saturoši produkti (zivis)

17. Pollaks – 17,4 G (uz 100 g)
18. Menca – 17,5 G (uz 100 g)
19. Garneles – 17,6 g (uz 100 g)
20. Sardīnes – 19,8 G (uz 100 g)
21. Lasis – 20,4G (uz 100g)
22. Krabis – 20,5 G (uz 100 g)
23. Paltuss – 21,5 G (uz 100 g)
24. Omārs – 22,1 G (uz 100 g)

25. Tuncis

Sēnes, kas bagātas ar olbaltumvielām

26. Austere
27. Morel sēne
28. Baltā sēne
29. Enoki
30. Cremini
31. Shitake
32. Maitake
33. Portobello
34. Gailene

Vēl lasi 9 gardu un veselīgu smūtiju receptes šeit!

*Raksti FitnesaZinas.lv ir paredzēti tikai informatīviem un izglītojošiem mērķiem, tie neaizstāj profesionālu medicīnisko padomu, diagnostiku vai ārstēšanu. Vienmēr konsultējieties ar ārstu, ja Jums rodas jautājumi par veselības stāvokli.
 • Leduskritumi. Kur tos var apskatīt Latvijā?

  TravelTime.lv: Arvien populārāki kļūst pārgājieni gar skaistākajām sniega un ledus skulptūrām. Šī unikālā mākslas forma piesaista labākos māksliniekus. Savukārt daba var radīt vienas no skaistākajām ledus skulptūrām Latvijā. 1986. gada ziemā Lasīt tālāk... Leduskritumi. Kur tos var apskatīt Latvijā? Raksts: Leduskritumi. Kur tos var apskatīt Latvijā? vispirms redzēts Travel Time.

 • Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas

  TravelTime.lv: Kur aizbraukt brīvdienās? Latvijā ir daudz skaistu apskates un atpūtas vietu. Ne tikai galvaspilsēta Rīga, bet arī citas pilsētas, piemēram, Sigulda, Ogre, Jūrmala un citas, piedāvā ļoti interesantus apskates objektus Lasīt tālāk... Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas Raksts: Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas vispirms redzēts Travel Time.

 • Skaistie skati ekskursijas

  TravelTime.lv: Skaistie skati ekskursijas, kuras vienmēr paliks atmiņā. TRAVEL TIME piedāvā dažādas iespējas mūsu klientiem, kuri vēlas aktīvu atpūtu visdažādākajās pasaules vietās. Daži no viņiem ir izmantojuši mūsu atsauksmes un pētījumus, Lasīt tālāk... Skaistie skati ekskursijas Raksts: Skaistie skati ekskursijas vispirms redzēts Travel Time.

 • Ceļojumi 2022

  TravelTime.lv: Ceļojumi 2022. gadā ir sagatavoti un pieejami no ceļojumu aģentūrām. Sekojošās aģentūras piedāvā ceļojumus jau šogad: Novatours Ceļojumu bode Tez tour Atlantic Antario Remirotravel Aviokases u.c. Mēs esam veiksmīgi aizvadījuši Lasīt tālāk... Ceļojumi 2022 Raksts: Ceļojumi 2022 vispirms redzēts Travel Time.

 • Pēdējā brīža ceļojumi

  TravelTime.lv: Pēdējā brīža ceļojmi šobrīd ir pieejami no ceļojumu aģentūrām: Novatours Ceļojumu bode Tez tour Atlantic Antario Remirotravel Aviokases u.c. Ceļojumu bode piedāvā: Ēģipte: Šarm el Šeiha no 371€ TURCIJA no Lasīt tālāk... Pēdējā brīža ceļojumi Raksts: Pēdējā brīža ceļojumi vispirms redzēts Travel Time.

 • Terorisma draudi; 3 valstis, uz kurām nebūtu ieteicams ceļot

  TravelTime.lv: Ņemot vērā pēdējos mēnešos notikušos teroraktus Stambulā, Parīzē, kā arī Minhenē, Turcija, Francija un Vācija ir kļuvušas par valstīm, kuru apmeklēšana cilvēkiem būtu rūpīgi jāizvērtē. Tāpat apdrošinātāji norāda, ka šo Lasīt tālāk... Terorisma draudi; 3 valstis, uz kurām nebūtu ieteicams ceļot Raksts: Terorisma draudi; 3 valstis, uz kurām nebūtu ieteicams ceļot vispirms redzēts Travel Time.

 • Takas rudenīgām pastaigām

  TravelTime.lv: Takas rudenīgām pastigām atradīsiert netikai ierastajā Siguldas pusē, bet arī citur vidzemē un arī Zemgalē. Iesakām apmeklēt kādu no mūsu apskatītajām takām, tās būs skaitas vietas, kur baudīt zelta rudeni. Lasīt tālāk... Takas rudenīgām pastaigām Raksts: Takas rudenīgām pastaigām vispirms redzēts Travel Time.

 • Ko apskatīt Alūksnē?

  TravelTime.lv: Ir daudz pierādījumu par Alksnes vai Malienas Šveices bagāto pagātni. Un par tiem var uzzināt ne tikai muzejos, bet arī praktiski ik uz soļa, ejot pa šo Ziemeļvidzemes dārgumu. Tātad, Lasīt tālāk... Ko apskatīt Alūksnē? Raksts: Ko apskatīt Alūksnē? vispirms redzēts Travel Time.

 • Automašīnu noma

  TravelTime.lv: Tagad piedāvājumā arī automašīnu noma – mums ir ekskluzīvas partnerattiecības ar vienu no lielākajiem autonomas piedāvātājiem Eiropā. Līdz ar to mums ir iespēja atrast labākās iespējas un cenas no dažādākajām auto Lasīt tālāk... Automašīnu noma Raksts: Automašīnu noma vispirms redzēts Travel Time.

 • Lēti ceļojumi viss iekļauts

  TravelTime.lv: TRAVEL TIME ir pagodināti piedāvāt savu korporatīvo ceļojumu plānošanas programmu apskatu, pieejami arī lēti ceļojumi viss iekļauts. Šo gadu laikā esam jau ieguvuši  vairāku uzņēmumu uzticību, kuri mūsu tūroperatoru apskatu Lasīt tālāk... Lēti ceļojumi viss iekļauts Raksts: Lēti ceļojumi viss iekļauts vispirms redzēts Travel Time.

 • Uzzini, cik kopīgu gēnu ir tev un jebkuram radiniekam

  Cik procentu kopīgu gēnu jeb DNS ir tev un taviem vecākiem, tev ar māsu, brāli, tanti, vai otrās pakāpes māsīcu? Esam apkopojuši tabulu, kurā atradīsi gēnu procentu, kāds tev ir kopīgs ar dažādiem radiniekiem ģimenē. Tabulā ir apkopots gan vidējais...

 • 6 neveselīgas laulības vai attiecību pazīmes

  Toksiska laulība ir hronisks stāvoklis, ko raksturo pastāvīgi neveselīgi garīgi, fiziski un emocionāli jautājumi, kas nav atrisināti un pārvēršas par vēl lielākām problēmām. Fiziska vardarbība, vielu lietošana, laulības pārkāpšana, pamešana vai citi lieli pārkāpumi ir acīmredzamas pazīmes, ka laulībā ir...

 • Horoskopi nedēļai un šodienai 13.03.2022. – 19.03.2022.

  Visu zodiaka zīmju horoskopi nedēļai – uzzini, ko sola zvaigznes katrai zodiaka zīmei. Arī šoreiz esam katrai zīmei pievienojuši iknedēļas mantras, kas palīdzēs ikdienas gaitās! Šeit atradīsiet arī katras zodiaka zīmes zvaigznāja attēlu. Atrodami arī datumi kādos dzimšanas diena atbilst horokopa...

 • Elektrības ievilkšana privātmājai – kas jāzina?

  Elektrības ievilkšana privātmājai vai citam jaunam īpašumam ir visai aktuāla tēma, tāpēc apkopojām informāciju no pakalpojumu sniedzējiem, lai dalītos ar to. Ceram, ka arī Jums noderēs mūsu pieredze un padomi, tāpēc īsumā apskatīsim šo procesu.  1. Pieteikums sadales tīklam  Pirmais,...

 • Ko tavu matu garums liecina par tavu personību?

  Gadās, ka tas, cik īsi vai gari ir jūsu mati, var daudz atklāt par jūsu personību. Jūsu mati ir tikai jūsu personības atspoguļojums. Īsi mati vai laumiņas griezums Jums nav jātērē stundas, mazgājot ar šampūnu, un nav jāvelta daudz laika...

 • Ābolu – kanēļa rulete (kūkas recepte)

  Šī ābolu – kanēļa rulete jeb kūka būs gards saldais ēdiens, kuru pagatavot ir vienkāršāk nekā tradicionālo cilindra veida kūku, jo ruleti garnēt ir daudz vienkāršāk un nav nepieciešamas putukrējuma formiņas. RECEPTE:  Biskvīts (30*40 cm)  5 olas   80 g cukurs  100 g milti  1/2 tējk cepamais pulveris  2 tējk vaniļas cukurs  2 ēd.k silts ūdens  Pildījums: ...

 • Kuras ir sliktākās vīriešu īpašības jeb toksiskais vīrišķīgums

  Tā kā toksiskā vīrišķība iepriekš pastāvēja tikai akadēmiskajās aprindās, tā ir kļuvusi par sāpīgu tēmu. Jūs, iespējams, pat esat redzējuši savu tēti niknā satraukumā vicinām dūri, kad viņa televizora ekrānā mirgo “vīrišķības krīze”. Protams, ne visa vīrišķība ir toksiska. Taču...

 • Kad nav iedvesmas… Kur to smelties?

  Mēs visi reizēm jūtamies neiedvesmoti, iespējams, iesprūduši nebeidzamā vāveres ritenī. Bet! Labā ziņa ir tā, ka šī ir ikviena cilvēka dabiska radošā procesa daļa, ar ko cīnās katrs. Nākamreiz, kad būsi iestrēdzis radošajā zonā, izlasi veidus un iespējas, kur doties...

 • Kā atcerēties lietot vitamnīnus?

  Vitamīnu priekšrocības ir nenoliedzamas. Tomēr vēlamos veselības mērķus tie palīdz sasniegt tikai tad, ja atceries tos lietot pastāvīgi. Ja atcerēšanās lietot vitamīnus tev sagādā grūtības, izmēģini šos trikus. Izveidojot rutīnu, kas palīdz atcerēties tos lietot katru dienu, iegūsi maksimālu labumu....

 • Slinkums – padomi, kā ar to cīnīties

  Ikviens savā dzīvē ir saskāries ar slinkumu. Un tas ir tikai dabiski. Būt slinkam vienkārši nozīmē to, ka vēlies pēc iespējas mazāk tērēt pūļu, jo kurš gan vēlētos veltīt papildu laiku vai enerģiju tur, kur tas nav attaisnojams? Taču, nedrīkst...

Dalies:
Booking.com

1 Comment

D vitamīns samazina risku saslimt ar elpošanas ceļu slimībām · 25.01.2022 at 22:10

[…] Ir vērts atzīmēt, ka ādas iedegums ir process, kas aizsargā ādu no UV starojuma un ka vitamīns vairs netiek radīts sauļošanās procesa sākumā. Kad ziemā ir pieejama saule, ieteicams to izmantot. To var paveikt gan ejot, gan vingrojot. Šo vitamīnu var atrast tādos pārtikas produktos kā olu dzeltenumi, aknas un dažādas jūras veltes, piemēram, tuncis, lasis, sardīnes un siļķes. […]

Atbildēt

Avatar placeholder