fbpx

Pneimonija: Ko darīt, kad plaušām grūti izveseļoties?

Published by Inguna on

kā izārstēt klepu un elpošanas ceļus

Pneimonija ir viena no plaušu slimībām, no kuras izārstēties var nebūt tik vienkārši. Anitu vairākas nedēļas mocīja krampji, taču antibiotikas un citas zāles viņai nepalīdzēja sasniegt tik ļoti gaidīto atveseļošanos. Kad viņai tika veikta plaušu datortomogrāfija, viņa atklāja atkārtotā klepus patieso avotu.

“Mana ģimenes ārste sākotnēji uzskatīja, ka tas ir vīruss, jo viņai tobrīd bija daudz pacientu ar līdzīgiem simptomiem – sauss, dziļš klepus un zema temperatūra pirmajās dienās. Kad man bija sāpes krūtīs, ko izraisīja ilgstoša klepus un situācija neuzlabojās pēc nedēļas, ģimenes ārste nozīmēja rentgenu un asins analīzes.” Rezultāti neliecināja nekādas novirzes no ierastā, vienkārši un sāku lietot antibiotikas,” pagājušā gada nogalē notikušo atceras Anita. piebilstot, ka spēcīgi medikamenti nedeva vēlamos rezultātus.Sievieti joprojām mocīja sauss, stiprs klepus. “Papildus priežu skuju sīrupam tika lietotas arī citas plaušu veselībai labvēlīgas tējas, taču nekas nemainījās – stāvoklis neuzlabojās un nepasliktinājās. “Ģimenes ārste pēc tam man izrakstīja nosūtījumu uz datortomogrāfijas izmeklējumu,” skaidro Anita.

Kad veic rentgenogrammas

Krūškurvja rentgenogrammās nekādas novirzes netika atklātas, bet datortomogrāfija atklāja audu sabiezējumu vienā no bronhiem. “Par laimi, tas nebija ļaunprātīgs, un mēs varējām problēmu atrisināt ar atbilstošām zālēm, taču šis novērtējums mums palīdzēja labāk izprast problēmas. “Tad kļuva skaidrs, kā ar to tikt galā,” sieviete izsaucas.

“Plaušu traucējumu gadījumā datortomogrāfija ir obligāta, jo tas ir viens no atklājīgākajiem izmeklējumiem radioloģijā,” stāsta klīnikas DiaMed invazīvais radiologs Kārlis Kupčs. “CT skenēšana reizi gadā jāveic smēķētājam, kas vecāks par 55 gadiem, kā arī personām ar hroniskām plaušu slimībām.” Ja jums ir saaukstēšanās, jums vajadzētu zināt, kā atkal un atkal cīnīties ar bronhītu.

Vai ir vērts apstarot organismu ar rentgenu?

“Pārbaudes laikā jūs saņemat ļoti maz rentgena staru, bet jūs saņemat būtisku informāciju par veselību,” piebilst profesors. “Izmantojot datortomogrāfiju iegūstam pacienta ķermeņa šķērsgriezuma fotogrāfijas, kas nosaka to simtus un pat tūkstošus. Pacients guļ uz pielāgota galda, kas slīd, un aparatūra ātri noskenē atbilstošās ķermeņa daļas. Var ievadīt papildu kontrastu. asinsriti, ja nepieciešams, ļaujot redzēt, kā paplašinās asinsvadi.Kamēr krāsviela uzkrājas ievainotajos audos, jūs varat precīzi noteikt, kur pacientam ir asinsvadu problēmas vai anomālijas.

Profesors skaidro, ka parastos plaušu rentgena skenējumus veic divās projekcijās – no sāniem un no priekšpuses un aizmugures, rentgena attēls atklāj visu ēnu daudzumu. “Āda, ribas, plaušas, iekšējie orgāni, sirds, lielās asins vēnas, tad ribas un atkal āda – tas viss ir vienā attēlā, un radiologiem ir jāspēj noteikt, kur starp tik daudzajām ēnām kaut kas nav kārtībā. “Datortomogrāfijas izmeklējums katru reizi diezgan skaidri norāda plaušu veselības problēmu lokalizāciju,” skaidro Dr. Kupčs.

Vai labāk veikt datortomogrāfiju?

Pats par sevi saprotams, ka plaušu slimību datortomogrāfija ir bijusi nenovērtējama. “Varam sākt ārstēšanu, teiksim, pneimonijas gadījumā, kad rentgens liecina par raksturīgām klīniskās pazmām,” skaidro Kārlis Kupčs. Ārsti zina, kādus medikamentus izrakstīt saviem pacientiem, un, ja ārstēšana ir veiksmīga, pacienta stāvoklis uzlabojas, un viss ir kārtībā. Tomēr, ja pacientam ir kāda cita smaga slimība, īpaši onkoloģiska slimība, jāveic plaušu datortomogrāfija, jo tikai tad var noteikt labāko ārstēšanu.

Datora gadījumā jaunieši tiek nodrošināti arī ar nepieciešamajām lietām. “Ja bērnam anamnēzē ir bronhīts vai pneimonija un ārsts nevar noteikt problēmu, var palīdzēt datortomogrāfija. Šo problēmu cēlonis var būt iedzimta plaušu slimība, kas nav redzama rentgenā. Dažreiz ir asinsvadu anomālijas plaušās,» stāsta profesore, kura piebilst, ka tomogrāfija ir obligāts pētījums plaušu slimību gadījumos.

Grūtniecība ir vienīgā indikācija, kuras gadījumā CT skenēšana, tāpat kā jebkura cita rentgena izmeklēšana, netiek veikta.

*Raksti FitnesaZinas.lv ir paredzēti tikai informatīviem un izglītojošiem mērķiem, tie neaizstāj profesionālu medicīnisko padomu, diagnostiku vai ārstēšanu. Vienmēr konsultējieties ar ārstu, ja Jums rodas jautājumi par veselības stāvokli.
 • Leduskritumi. Kur tos var apskatīt Latvijā?

  TravelTime.lv: Arvien populārāki kļūst pārgājieni gar skaistākajām sniega un ledus skulptūrām. Šī unikālā mākslas forma piesaista labākos māksliniekus. Savukārt daba var radīt vienas no skaistākajām ledus skulptūrām Latvijā. 1986. gada ziemā Lasīt tālāk... Leduskritumi. Kur tos var apskatīt Latvijā? Raksts: Leduskritumi. Kur tos var apskatīt Latvijā? vispirms redzēts Travel Time.

 • Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas

  TravelTime.lv: Kur aizbraukt brīvdienās? Latvijā ir daudz skaistu apskates un atpūtas vietu. Ne tikai galvaspilsēta Rīga, bet arī citas pilsētas, piemēram, Sigulda, Ogre, Jūrmala un citas, piedāvā ļoti interesantus apskates objektus Lasīt tālāk... Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas Raksts: Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas vispirms redzēts Travel Time.

 • Skaistie skati ekskursijas

  TravelTime.lv: Skaistie skati ekskursijas, kuras vienmēr paliks atmiņā. TRAVEL TIME piedāvā dažādas iespējas mūsu klientiem, kuri vēlas aktīvu atpūtu visdažādākajās pasaules vietās. Daži no viņiem ir izmantojuši mūsu atsauksmes un pētījumus, Lasīt tālāk... Skaistie skati ekskursijas Raksts: Skaistie skati ekskursijas vispirms redzēts Travel Time.

 • Ceļojumi 2022

  TravelTime.lv: Ceļojumi 2022. gadā ir sagatavoti un pieejami no ceļojumu aģentūrām. Sekojošās aģentūras piedāvā ceļojumus jau šogad: Novatours Ceļojumu bode Tez tour Atlantic Antario Remirotravel Aviokases u.c. Mēs esam veiksmīgi aizvadījuši Lasīt tālāk... Ceļojumi 2022 Raksts: Ceļojumi 2022 vispirms redzēts Travel Time.

 • Pēdējā brīža ceļojumi

  TravelTime.lv: Pēdējā brīža ceļojmi šobrīd ir pieejami no ceļojumu aģentūrām: Novatours Ceļojumu bode Tez tour Atlantic Antario Remirotravel Aviokases u.c. Ceļojumu bode piedāvā: Ēģipte: Šarm el Šeiha no 371€ TURCIJA no Lasīt tālāk... Pēdējā brīža ceļojumi Raksts: Pēdējā brīža ceļojumi vispirms redzēts Travel Time.

 • Terorisma draudi; 3 valstis, uz kurām nebūtu ieteicams ceļot

  TravelTime.lv: Ņemot vērā pēdējos mēnešos notikušos teroraktus Stambulā, Parīzē, kā arī Minhenē, Turcija, Francija un Vācija ir kļuvušas par valstīm, kuru apmeklēšana cilvēkiem būtu rūpīgi jāizvērtē. Tāpat apdrošinātāji norāda, ka šo Lasīt tālāk... Terorisma draudi; 3 valstis, uz kurām nebūtu ieteicams ceļot Raksts: Terorisma draudi; 3 valstis, uz kurām nebūtu ieteicams ceļot vispirms redzēts Travel Time.

 • Takas rudenīgām pastaigām

  TravelTime.lv: Takas rudenīgām pastigām atradīsiert netikai ierastajā Siguldas pusē, bet arī citur vidzemē un arī Zemgalē. Iesakām apmeklēt kādu no mūsu apskatītajām takām, tās būs skaitas vietas, kur baudīt zelta rudeni. Lasīt tālāk... Takas rudenīgām pastaigām Raksts: Takas rudenīgām pastaigām vispirms redzēts Travel Time.

 • Ko apskatīt Alūksnē?

  TravelTime.lv: Ir daudz pierādījumu par Alksnes vai Malienas Šveices bagāto pagātni. Un par tiem var uzzināt ne tikai muzejos, bet arī praktiski ik uz soļa, ejot pa šo Ziemeļvidzemes dārgumu. Tātad, Lasīt tālāk... Ko apskatīt Alūksnē? Raksts: Ko apskatīt Alūksnē? vispirms redzēts Travel Time.

 • Automašīnu noma

  TravelTime.lv: Tagad piedāvājumā arī automašīnu noma – mums ir ekskluzīvas partnerattiecības ar vienu no lielākajiem autonomas piedāvātājiem Eiropā. Līdz ar to mums ir iespēja atrast labākās iespējas un cenas no dažādākajām auto Lasīt tālāk... Automašīnu noma Raksts: Automašīnu noma vispirms redzēts Travel Time.

 • Lēti ceļojumi viss iekļauts

  TravelTime.lv: TRAVEL TIME ir pagodināti piedāvāt savu korporatīvo ceļojumu plānošanas programmu apskatu, pieejami arī lēti ceļojumi viss iekļauts. Šo gadu laikā esam jau ieguvuši  vairāku uzņēmumu uzticību, kuri mūsu tūroperatoru apskatu Lasīt tālāk... Lēti ceļojumi viss iekļauts Raksts: Lēti ceļojumi viss iekļauts vispirms redzēts Travel Time.

 • Uzzini, cik kopīgu gēnu ir tev un jebkuram radiniekam

  Cik procentu kopīgu gēnu jeb DNS ir tev un taviem vecākiem, tev ar māsu, brāli, tanti, vai otrās pakāpes māsīcu? Esam apkopojuši tabulu, kurā atradīsi gēnu procentu, kāds tev ir kopīgs ar dažādiem radiniekiem ģimenē. Tabulā ir apkopots gan vidējais...

 • 6 neveselīgas laulības vai attiecību pazīmes

  Toksiska laulība ir hronisks stāvoklis, ko raksturo pastāvīgi neveselīgi garīgi, fiziski un emocionāli jautājumi, kas nav atrisināti un pārvēršas par vēl lielākām problēmām. Fiziska vardarbība, vielu lietošana, laulības pārkāpšana, pamešana vai citi lieli pārkāpumi ir acīmredzamas pazīmes, ka laulībā ir...

 • Horoskopi nedēļai un šodienai 13.03.2022. – 19.03.2022.

  Visu zodiaka zīmju horoskopi nedēļai – uzzini, ko sola zvaigznes katrai zodiaka zīmei. Arī šoreiz esam katrai zīmei pievienojuši iknedēļas mantras, kas palīdzēs ikdienas gaitās! Šeit atradīsiet arī katras zodiaka zīmes zvaigznāja attēlu. Atrodami arī datumi kādos dzimšanas diena atbilst horokopa...

 • Elektrības ievilkšana privātmājai – kas jāzina?

  Elektrības ievilkšana privātmājai vai citam jaunam īpašumam ir visai aktuāla tēma, tāpēc apkopojām informāciju no pakalpojumu sniedzējiem, lai dalītos ar to. Ceram, ka arī Jums noderēs mūsu pieredze un padomi, tāpēc īsumā apskatīsim šo procesu.  1. Pieteikums sadales tīklam  Pirmais,...

 • Ko tavu matu garums liecina par tavu personību?

  Gadās, ka tas, cik īsi vai gari ir jūsu mati, var daudz atklāt par jūsu personību. Jūsu mati ir tikai jūsu personības atspoguļojums. Īsi mati vai laumiņas griezums Jums nav jātērē stundas, mazgājot ar šampūnu, un nav jāvelta daudz laika...

 • Ābolu – kanēļa rulete (kūkas recepte)

  Šī ābolu – kanēļa rulete jeb kūka būs gards saldais ēdiens, kuru pagatavot ir vienkāršāk nekā tradicionālo cilindra veida kūku, jo ruleti garnēt ir daudz vienkāršāk un nav nepieciešamas putukrējuma formiņas. RECEPTE:  Biskvīts (30*40 cm)  5 olas   80 g cukurs  100 g milti  1/2 tējk cepamais pulveris  2 tējk vaniļas cukurs  2 ēd.k silts ūdens  Pildījums: ...

 • Kuras ir sliktākās vīriešu īpašības jeb toksiskais vīrišķīgums

  Tā kā toksiskā vīrišķība iepriekš pastāvēja tikai akadēmiskajās aprindās, tā ir kļuvusi par sāpīgu tēmu. Jūs, iespējams, pat esat redzējuši savu tēti niknā satraukumā vicinām dūri, kad viņa televizora ekrānā mirgo “vīrišķības krīze”. Protams, ne visa vīrišķība ir toksiska. Taču...

 • Kad nav iedvesmas… Kur to smelties?

  Mēs visi reizēm jūtamies neiedvesmoti, iespējams, iesprūduši nebeidzamā vāveres ritenī. Bet! Labā ziņa ir tā, ka šī ir ikviena cilvēka dabiska radošā procesa daļa, ar ko cīnās katrs. Nākamreiz, kad būsi iestrēdzis radošajā zonā, izlasi veidus un iespējas, kur doties...

 • Kā atcerēties lietot vitamnīnus?

  Vitamīnu priekšrocības ir nenoliedzamas. Tomēr vēlamos veselības mērķus tie palīdz sasniegt tikai tad, ja atceries tos lietot pastāvīgi. Ja atcerēšanās lietot vitamīnus tev sagādā grūtības, izmēģini šos trikus. Izveidojot rutīnu, kas palīdz atcerēties tos lietot katru dienu, iegūsi maksimālu labumu....

 • Slinkums – padomi, kā ar to cīnīties

  Ikviens savā dzīvē ir saskāries ar slinkumu. Un tas ir tikai dabiski. Būt slinkam vienkārši nozīmē to, ka vēlies pēc iespējas mazāk tērēt pūļu, jo kurš gan vēlētos veltīt papildu laiku vai enerģiju tur, kur tas nav attaisnojams? Taču, nedrīkst...

Dalies:
Booking.com
Categories: Veselība

0 Comments

Atbildēt

Avatar placeholder