fbpx

Papildus nauda C hepatītam ļauj īstenot vīrusa apkarošanas plānu

Published by Inguna on

Vairāk nekā 5,4 miljoni – tāda summa piešķirta papildus esošajam 5,1 miljonam eiro C hepatīta pacientu ārstēšanai šogad. Tas ir liels solis pretī mērķim šī gada laikā izārstēt visus smagākos C hepatīta pacientus.

Ministru kabinets otrdien deva zaļo gaismu Veselības ministrijai (VM) izmantot 22 miljonus eiro, lai veiktu nepieciešamās reformas un vairāk nekā 5,4 miljoni eiro no šīs summas novirzīti C hepatīta pacientu ārstēšanai ar jauno bezinterferona terapiju.
Ar papildus piešķirtajiem līdzekļiem sperts liels solis pretī nospraustajam mērķim – tuvākajā laikā izārstēt visus C hepatīta pacientus, kuriem aknu fibroze progresējusi līdz 3. vai 4. stadijai, un sākt ārstēt arī pacientus ar F2 fibrozes stadiju. “Mūsu mērķis ir lokalizēt šīs slimības izplatību,” pauda veselības ministre Anda Čakša, savukārt Latvijas galvenais infektologs Uga Dumpis uzsver, ka arī pacienti ar aknu bojājumiem F2 stadijā ir jāārstē, jo “tas ir tikpat nopietni kā F3, un to dara visā pasaulē”. Viņš ir pārliecināts, ka tuvāko piecu gadu laikā izdosies līdz minimumam samazināt C hepatīta pacientu skaitu.
Iepriekš jau vēstījām, ka medikamenti C hepatīta pacientu ārstēšanai pilnībā tiek kompensēti kopš 2016.gada 1.janvāra, taču nozīmīga daļa pacientu joprojām tika ārstēti ar līdzšinējo mazefektīvo interferona terapiju. Savukārt ar 2017.gada 1.janvāri uzsākta pāreja uz ārstēšanu ar jaunās paaudzes bezinterferona medikamentiem, pilnībā atsakoties no agrāk izmantotajām terapijām gan to zemās efektivitātes, gan smago blakusparādību dēļ, kas pacientiem bija jāpārcieš ārstēšanās laikā. Turpmāk pacienti, kuriem atklāts 1. un 4. genotipa C hepatīts un slimība progresējusi līdz 3. vai 4. aknu fibrozes stadijai (F3, F4), tiks ārstēti tikai ar jaunāko bezinterferonaterapiju.
Paveikts ir patiesi liels darbs, tāpēc C hepatīta pacientu vārdā sakām paldies veselības ministrei Andai Čakšai un viņas komandai par solīto reformu veiksmīgu virzīšanu.

*Raksti FitnesaZinas.lv ir paredzēti tikai informatīviem un izglītojošiem mērķiem, tie neaizstāj profesionālu medicīnisko padomu, diagnostiku vai ārstēšanu. Vienmēr konsultējieties ar ārstu, ja Jums rodas jautājumi par veselības stāvokli.
Dalies:
Booking.com
Categories: Veselība

0 Comments

Atbildēt

Avatar placeholder